klic

Obchodní a dodací podmínky

Vážení zákazníci, většina knih je umístěna v externím skladu. Knihy Vám můžeme okamžitě vydat pouze po jejich objednání.

Provozovatel a prodejce


Ondřej Sanetrník
Antikvariát Avion
1. Máje 59/5 Liberec
IČ: 05903262
DIČ: CZ9504282722
Tel.: 731881710

 

Způsob platby


Platbu lze provést dobírkou nebo převodem na náš účet u Fio banky. Číslo účtu pro domácí platby je 2301406070/2010. Číslo účtu pro zahraniční platby v € je 2701197300/2010. Prosíme zákazníky aby neplatili zboží dříve než jim emailem dorazí potvrzení o dostupnosti zboží. Děkujeme.

Ceny


Všechny ceny jsou konečné a jsou uváděny včetně DPH. DPH je odvedeno ve zvláštním režimu dle §90 zákona o DPH. Náklady na poštovné jsou přičítány k ceně zakoupeného zboží.

Zboží


Veškeré nabízené zboží je antikvárního charakteru a nese téměř vždy známky používání. O stavu knihy vypovídá vždy v první řadě fotografie či sken, popisky jsou generovány poloautomaticky na základě názvu a roku vydání knihy.

Dodání zboží


Zboží je možné převzít osobně na naší prodejně v Liberci, ul. 1. Máje 59/5. Při osobním převzetí nelze odstoupit od smlouvy v rámci 14 denní lhůty, zákazník je povinen si při převzetí zboží řádně zkontrolovat. Knihy též zasíláme kurýrní společností GLS za cenu 80Kč při platbě předem a 120Kč při platbě dobírkou. Na Slovensko zasíláme prostřednictvím Zásilkovny za jednotnou cenu 180Kč. Doručení je možné na pobočky služby nebo příímo na adresu. Mezinárodní zásilky lze odeslat pouze po platbě předem, umožňujeme i platbu v €.

Ostoupení od smlouvy


Ode dne převzetí zboží máte právo do 14 dnů od kupní smlouvy odstoupit. To se nevztahuje na osobní převzetí, ale pouze na zasílané zboží. Pro odstoupení od kupní smlouvy nás prosím kontaktujte na emailu antikavion@gmail.com, a následně zašlete příslušné zboží zpět na adresu:

Ondřej Sanetrník
Antikvariát Avion
1. Máje 59/5
46001 Liberec
Tel.: 731881710

Kupující nese náklady spojené s navrácením zboží v rámci 14denní zákonem stanovené lhůty. Po obdržení zboží prodejce vrátí plnou částku včetně poštovného kupujícímu zpět na účet. Prodejce není povinen přebrat zpětnou zásilku zaslanou na dobírku. Kupující je povinen zaslat zboží zpět do 14 dnů ode dne obeznámení prodejce s navrácením zboží.

Vadné plnění


V případě dodání vadného/nesprávného/neůplného zboží či zboží které neodpovídá popisu zakoupeného zboží je kupující povinen neprodleně oznámit tuto situaci prodejci. Prodejce může tuto situaci řešit poskytnutím slevy z kupní ceny zboží či navrácením zboží k reklamaci. Po dodání či předložení zboží prodejce reklamaci posoudí a do 14 dnů a kontaktuje kupujícího emailem s výsledkem reklamace. Při uznané reklamaci navrátí prodejce plnou kupní cenu a náklady za dopravu kupujícímu přičemž má kupující právo zažádat o vyplacení nákladů účelně vynaložených k vyřízení reklamace. 

Doklad a účtenka


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen při platbě v hotovosti na výdejně vystavit kupujícímu účtenku a zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

U objednávek, jejihž forma platby podléhá 112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb, prodejce vystaví účtenku elektroniky. Při jiné formě odběru než osobním převzetím prodejce vystaví daňový doklad pouze na žádost kupujícího. O vystavení daňového dokladu můžete zažádat na naší emailové adrese: antikavion@gmail.com

Důsledky nepřevzetí zásilky se zbožím


Nepřevezmete-li zboží zasílané na dobírku při jeho dodání a zboží se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody, spočívající v nákladech na dopravu a zabalení zboží (zpravidla 120 Kč), a jsme oprávněni od kupní smlouvy odstoupit. V případě, že neuhradíte škodu na základě naší výzvy do 14 dnů, berete na vědomí, že věc může být předána k řešení advokátní kanceláři včetně soudního vymáhání.Požadujete-li opětovné zaslání zboží, jste povinen(povinna) uhradit náklady s tím spojené. Jsme oprávněni požadovat, abyste tyto náklady uhradil(a) předem.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů


V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Závěrečná ustanovení


Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu berete na vědomí, že se náš vzájemný vztah řídí českým právním řádem a dále nám výslovně udělujete souhlas se zpracováním svých osobních údajů zadaných při objednávce/rezervaci v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb.
Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se tímto stávají součástí kupní smlouvy.